#1 2008-03-29 21:08:32

Jacnaf

Admin

Zarejestrowany: 2008-03-09
Posty: 33
Punktów :   

Regulamin forum

JEŚLI JESTEŚ PO RAZ PIERWSZY NA TYM FORUM, PRZECZYTAJ PONIŻSZE ZASADY!!

Witamy na forum.
Poniższy zbiór zasad powstał dla wygody użytkowników tego forum. Nie zależy nam na ograniczaniu swobody wypowiedzi, a jedynie na tym, aby forum nie było zaśmiecane, aby panowała na nim dobra atmosfera oraz aby łatwo było otrzymać tutaj potrzebne informacje.


I. Wysyłanie wiadomości na forum jest dostępne dla wszystkich posiadających konto. Wysłanie wiadomości na forum równoznaczne jest z akceptacją niniejszego zbioru zasad.

Jeżeli nie zgadzasz się z tutejszymi zasadami - opuść to forum.


II. Zanim napiszesz pierwszego posta:

1. Przejrzyj tematy przyklejone i ogłoszenia. Znajdują się tam informacje najważniejsze oraz najpopularniejsze.
2. Koniecznie przejrzyj archiwum; wiele tematów zostało już poruszonych, poszukaj ich korzystając z linku 'Szukaj' u góry strony.
3. Upewnij się, że odpowiedzi na Twoje pytanie nie da się znaleźć na pierwszej stronie wyników w google, o ile tylko się je tam zada. Nie każ innym robić tego za Ciebie.
4. Jeśli zamierzasz odwiedzać forum co jakiś czas, mile widziane jest przywitanie się w poniższym temacie:
http://www.duelmastersrpg.pun.pl/viewtopic.php?pid=6#p6


III. Jeżeli jesteś pewien, że odpowiedzi na Twoje pytanie nie ma w archiwum, zadaj je na forum stosując się do poniższych zasad:

1. Temat wiadomości powinien oddawać jej sens. Niedopuszczalne są tematy w stylu: "Pomocy!", "Mam problem" itp.
2. Pisząc staraj się w miarę trzymać zasad ortografii [oczywiście pewne błędy są dopuszczalne, ale nie całe posty] oraz interpunkcji [ma diametralny wpływ na prawidłowy odbiór treści Twojego posta].
3. Forum chords.pl jest forum tematycznym. Wszystkie tematy nie dotyczące bezpośrednio muzyki, gitary  powinny się znajdować w dziale Offtop.
4. Upewnij się, że twojej wiadomości nie da się podłączyć pod istniejący już temat będący w miarę aktualnym. Jeśli uważasz, że musisz dopisać coś do tematu wyciągniętego z archiwum [sprzed kilku miesięcy np.], zaznacz w treści swojego posta, że temat jest z archiwum. Nie wszyscy patrzą na daty nadsyłania postów.
5. Przed wysłaniem korzystaj z opcji "podgląd", po czym ponownie przeczytaj swojego posta. Upewnij się, że post nie zawiera błędów i jego treść jest zrozumiała.
6. Swoje wiadomości można edytować. Korzystaj z tego zamiast dodawać kolejny post pod swoim własnym. Opcja "edytuj" znajduje się w prawym górnym rogu Twojej wiadomości.
7. Nie tolerujemy spamu.
8. Gdy odpowiadasz, staraj się cytować część tekstu, wobec którego się wypowiadasz.
9. Masz coś do powiedzenia konkretnemu użytkownikowi forum? Skorzystaj z prywatnych wiadomości na forum, maila lub komunikatora [gg, tlen itd.].
10. Nadmierne przeklinanie nie jest mile widziane. Jeśli już musisz, stosuj gwiazdki ***.
11. Wysyłaj nowe wiadomości do odpowiednich działów forum. Wysyłanie tej samej wiadomości do wszystkich działów będzie karane wykluczeniem z forum.
12. Nie pisz swoich postów w sposób mogący się wydać natarczywy, a więc:
- nie pisz całości postu wielkimi literami
- nie pogrubiaj treści całego postu
- nie nadużywaj znaków ?????, !!!!!! itp.
13. Upewnij się, że Twoja wiadomość wniesie cokolwiek do dyskusji. Nie wysyłaj postów w stylu "I ja też.", "Fajnie.". To jest zaśmiecanie forum.
14. Dyskusja na forum wiąże się z konfrontacją różnych zdań. Stosowanie jednak inwektyw zamiast argumentów nie będzie tolerowane.
15. Jeżeli publikujesz jakieś materiały, staraj się zawsze podawać ich źródło, a jeśli to konieczne, uzyskać zgodę autora na publikację. Absolutnie niedopuszczalne jest publikowanie cudzych materiałów jako swoich.


IV. Na forum nie zamieszczamy:

1. Linków do nielegalnej muzyki w jakimkolwiek formacie.
2. Tekstów piosenek chronionych, na tej samej zasadzie co na stronie chords.pl [szczegóły w FAQ strony]
3. Reklam produktów komercyjnych bez uprzedniej konsultacji z administratorem.
4. W związku z powyższym - pytania o tekst/nielegalny utwór nie będą tolerowane na forum.


V. Grupy na forum stanowią podział czysto informacyjny i nijak nie zmieniają stosunku użytkowników do przestrzegania tego regulaminu.
Grupa moderatorów ustalona została przez administratora i stanowi grupę zamkniętą. Zaproszenie do niej można otrzymać tylko od administratora.
Grupa redaktorów składa się z osób mających swój udział w tworzeniu i funkcjonowaniu strony chords.pl. Grupa redaktorów niekoniecznie pokrywa się z grupą moderatorów.


VI. Zmiany w regulaminie będą sygnalizowane dodaniem nowego postu w niniejszym temacie. Każdy z użytkowników ma prawo przekazania swojej opinii o regulaminie oraz propozycji zmian administratorowi forum.


Powyższy zbiór zasad powstał w oparciu o punkty regulaminów kilku for dyskusyjnych znalezionych w sieci i został uzgodniony w gronie redakcyjnym.


ROCK!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
stres biegunka depresja word bielsko egzaminatorzy www.nolivetv.pun.pl tworzenie pbf biocenoza populacja biom ekosystem